MCKiS Jaworzno - II liga koszykówki mężczyzn

Ciężka końcówka sezonu koszykarzy MCKiS PDF Drukuj Email
czwartek, 05 marca 2020 10:40

mckis jaworznoBorykająca się z plagą kontuzji koszykarska drużyna MCKiS Jaworzno odniosła w ubiegłą sobotę piąta porażkę z rzędu. Mimo słabszej ostatnio dyspozycji, Sokoły w ostatnich dwóch kolejkach mogą ciągle walczyć o awans w tabeli i poprawę swojej lokaty przed zbliżającymi się play-offami.

Początek meczu w Częstochowie był w sobotę (29 lutego) niezwykle wyrównany, punkty wpadały raz z jednej raz z drugiej z strony parkiety, a żadna z ekip nie była w stanie zbudować bezpiecznej przewagi. Końcówka kwarty należała jednak do gospodarzy, którzy objęli 5 punktowe prowadzenie po 10 min gry.
W drugiej kwarcie jaworznianie starali się dotrzymać kroku miejscowym co wcale nie było takie proste. Akademicy, podobnie jak w pierwszej części gry, przyspieszyli przed przerwą i powiększyli przewagę o kolejne dwa oczka. Do przerwy 41:34 dla AZS Częstochowa.

Po 15-minutowej przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze dyktowali tempo tego spotkania, a MCKiS był cały czas krok za swoimi rywalami. Choć drugą połowę meczu jaworznianie zdołali zagrać na remis 43:43, to strat poniesionych w pierwszej połowie nie byli w stanie odrobić. Mimo przebłysków dobrej gry i kilku naprawdę ciekawych zagrań ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali, przegrywając spotkanie 77:84.

Najlepiej w naszej drużynie po raz kolejny zaprezentował się Dawid Grochowski, który do 21 punktów dołożył 6 zbiórek oraz 3 asysty. Równie dobre zawody rozegrał Michał Brzozowski aplikując częstochowianom 20 punktów.

AZS Częstochowa – MCKiS Jaworzno 84:77 (23:18; 18:16; 19:17; 24:26)

MCKiS Jaworzno: Grochowski – 21(3×3); Brzozowski – 20(3×3); Dusiło – 16 (11 zbiórek); Krakowiak – 8; Nowacki – 8(2×3); Wróblewski – 4; Jarek – 0; Cierniecki – 0; Fleszar, Roszkowski.

 

Na ostatnie spotkanie sezonu regularnego na własnym parkiecie zapraszamy w sobotę – 7 marca – na godzinę 19.00 do Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Rywalem naszej drużyny będzie aktualny wicelider tabeli AZS AGH Oknoplast Kraków.

 

 

jaworzno
Designed by Marek Micek do góry