MCKiS Jaworzno - II liga koszykówki mężczyzn

Wyjazdowe porażki koszykarzy MCKiS w Rudzie Śląskiej oraz Dąbrowie Górniczej PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lutego 2020 13:57

mckis jaworznoBez wygranej wracają podopieczni trenera Przemysława Bilińskiego z dwóch meczów wyjazdowych rozgrywanych w Rudzie Śląskiej oraz w Dąbrowie Górniczej. Tym sposobem nie dopisujemy sobie kolejnych punktów, a sytuacja w tabeli naszej grupy coraz bardziej się zacieśnia. Zapowiada się więc dla nas walka do samego końca o rozstawienie w fazie play-off - na chwilę obecną MCKiS zanjaduje się na miejscu 7.

W spotkaniu pierwszym “Sokoły” uległy wyraźnie Pogonii 62:86 głównie za sprawą fatalnej gry w drugiej kwarcie przegranej aż 13:30. Nasi koszykarze nie mogli znaleźć recepty na świetnie dysponowanych tego dnia doświadczonych wysokich graczy gospodarzy: Wojciecha Żurawskiego oraz Tomasza Stankalę, którzy wspólnie zaaplikowali MCKiSowi 43 punkty i zebrali do tego 17 piłek pod tablicami. Mimo słabej skuteczności rzutowej za trzy punkty (tylko 1 celna “trójka”) rudzianie zdominowali strefę podkoszową, dokładajac do tego zespołową, efektywną grę, przez co odnieśli zasłużone zwycieswto. Nasz zespół osłabiony i przetrzebiony kontuzjami czołowych zawodników (nie grali w tym meczu Paweł Bogdanowicz, Radek Lemański, Michał Roszkowski oraz Kacper Niemczyk) mimo ambitnej postawy nie zdołał zrewanżować się miejscowym za porażkę w pierwszym meczu w Jaworznie. Najskuteczniej zaprezentowali się w naszej ekipie w tym spotkaniu: Jacek Wróblewski (15 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst) oraz Dawid Grochowski (16 punktów oraz 3 zbiórki) – jednak cenny komplet punktów pozostał w Rudzie Śląskiej.

Na odpoczynek po tamtym pojedynku nasi zawodnicy nie mieli za dużo czasu, gdyż już trzy dni później w środę rywalizowali w zaległym spotkaniu z rezerwami MKSu w Dąbrowie Górniczej. Tutaj mecz był bardzo wyrównany oraz emocjonujący, a wynik końcowy ważyłsię do ostanich minut czwartej kwarty. Do przerwy MCKiS kontrolował przebieg gry co przełożyło się na nasze prowadzenie 40-32, jednak druga połowa (a zwałszcza ostatnia odsłona meczu) pzowliłą dąbrowianom na zniwelowanie wszystkich strat i wygraną w tym meczu. Ostatecznie pojedynek kończy się wynikiem 69:62 dla gospodarzy i znowu z wyjazdu musimy wracać w nienajlepszych humorach, gdyż tutaj zwycięstwo było naprawdę blisko. Cały czas gramy jednak sporo osłabieni – chociaż wrócił na ten mecz lider MCKiSu Paweł Bogdanowicz w dalszym ciągu rotacja jest zawężona (nie grają z powodu urazów Radek Lemanski, Michał Roszkowski oraz Kacper Niemczyk). Najbardziej spośród miejscowych dali nam się we znaki skuteczni w tym boju: Przemysałw Paduch (16 punktów oraz 9 zbiórek), a także Paweł Jurczyński oraz Dawid Boryka (obaj dorzucili po 14 punktów). W naszej ekipie na wyróżnienie zasłużyli Paweł Bogdanowicz (17 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty) oraz Sebastian Dusiło (12 punktów i 6 zbiórek). Martwi jednak fakt odnowienia kontuzji Pawła Bogdanowicza, który być może nie bedzie mógł zagrać w kolejnych meczach, co bardzo osłabia nasz zespół w kontekście zbliżających się już play-offów.

Teraz przed koszykarzami MCKiS trudny terminarz, gdzie o punkty będzie niezwykle cieżko – najpierw już w sobotę 22 lutego zagramy w Jaworznie z liderem naszej grupy Wisłą Platinium Kraków, potem arcyważny mecz w Częstochowie z tamtejszym AZSem, nastepnie powrót do Jaworzna i walka z wiceliderem grupy krakowskim AZSem AGH Oknoplastem i na koniec fazy zasadniczej wyjazdowa potyczka w Bielsku Białej z ekipą Basket Hills.

22 kolejka - grupa C
15 lutego (sobota) - Ruda Śląska, godzina 17.00
Pogoń Ruda Ślaska – MCKiS Jaworzno 86:62 (kwarty: 17-18, 30-13, 21-14, 18-17)
punkty:
Pogoń: Tomasz Stankala – 25 (8 zbiórek), Wojciech Żurawski – 18 (9 zbiórek), Patryk Jeleń – 10 (6 zbiórek, 5 asyst), Dawid Komandzik – 9, Tomasz Pustelnik– 9 (1x3), Paweł Mol – 7 (5 asyst), Marcin Duda – 6, Mateusz Respondek – 2 (3 przechwyty), Rafał Sebrala – 0, Nikodem Jeglorz – 0. Trener – Bogusław Mol.
MCKiS: Dawid Grochowski – 16 (1x3), Jacek Wróblewski – 15 (1x3, 8 zbiórek, 6 asyst), Dominik Krakowiak – 9 (7 zbiórek), Mateusz Nowacki – 8 (2x3), Bartosz Cierniecki – 4, Paweł Fleszar – 4, Michał Brzozowski – 3 (1x3), Kacper Jarek – 2, Sebastian Dusiło – 1, Michał Roszkowski. Trener – Przemysław Biliński.

18 kolejka (zaległa) - grupa C
18 lutego (wtorek) - Dąbrowa Górnicza, godzina 19.00
MKS II Dabrowa Górnicza – MCKiS Jaworzno 69:62 (kwarty: 18-17, 14-23, 17-14, 20-8)
punkty:
MKS: Przemysław Paduch – 16 (9 zbiórek), Dawid Boryka – 14 (1x3, 10 zbiórek), Paweł Jurczyński – 14 (2x3), Jakub Szarzycki – 11 (1x3, 6 zbiórek, 4 asysty), Radosław Chorab – 7, Dawid Rasztabiga – 3 (1x3), Filip Kłoda – 2, Wojciech Seliga – 2, Sebastian Stępień – 0, Oskar Sułek – 0, Jakub Saramak – 0, Krystian Zawadzki. Trener – Wojciech Wieczorek.
MCKiS: Paweł Bogdanowicz – 17 (3x3, 7 zbiórek, 3 asysty, 3 przechwyty, 3 bloki), Sebastian Dusiło – 12, Dawid Grochowski – 11, Jacek Wróblewski – 10, Michał Brzozowski – 5 (1x3), Mateusz Nowacki – 5 (1x3), Dominik Krakowiak – 2, Paweł Fleszar, Kacper Jarek, Bartosz Cierniecki. Trener – Przemysław Biliński.